Gdzie szukać pewnych ofert pracy w Holandii?
Zarobkowy wyjazd za granicę to w wielu przypadkach świetne rozwiązanie, ale i pewne ryzyko. Dlatego trzeba szukać ofert pracy w sprawdzonych miejscach. Gdzie najlepiej się udać i z jakich opcji skorzystać? Przeczytaj!
Praca w Holandii — dlaczego akurat tam?
Polacy na emigrację zarobkową wybierają różne kraje, zwykle zlokalizowane stosunkowo niedaleko Polski. Holandia jest jednym z nich. Dotrzeć do niej można choćby busem, stosunkowo szybko i niedrogo — takich przejazdów organizowanych jest bardzo wiele — a przy tym holenderski rynek pracy oferuje zatrudnienie w różnych sektorach. Oznacza to, że odpowiednie dla siebie stanowiska znajdą osoby z wyższym wykształceniem, na przykład technicznym, mające wiedzę zdobytą na kursach, jak operatorzy wózków widłowych, jak i osoby bez żadnych kwalifikacji, na przykład bardzo młode.
Oczywiście jednak tym, co szczególnie mocno przyciąga do tego kraju między innymi Polaków, są wysokie zarobki. Nawet minimalna pensja wypłacana w tym kraju jest, jak na polskie warunki, bardzo godziwa. Praca w Holandii więc po prostu się opłaca, w praktycznie każdym przypadku.
Gdzie szukać ofert?
Dotyczące różnych sektorów gospodarki i stanowisk oferty pracy w Holandii znajdować można w najróżniejszych miejscach, jak:
- urzędy pracy,
- tablice i słupy ogłoszeniowe w miejscach publicznych,
- lokalne gazety,
- internet.
Najpewniejszym miejscem do poszukiwania zatrudnienia jest jednak agencja pracy, która cieszy się dużą renomą i ma wiele ofert, dzięki czemu propozycje odpowiednie dla siebie mogą znaleźć osoby o różnych oczekiwaniach i kwalifikacjach.
Jakie oferty można znaleźć?
Jedną z ważniejszych zalet holenderskiego rynku jest fakt, że pracę na nim można znaleźć w różnych miejscach, inaczej niż na przykład w Niemczech, także bardzo popularnej destynacji jeśli chodzi o emigrację zarobkową Polaków — tam mężczyźni znajdują zatrudnienie głównie w budowlance, zaś kobiety zajmują się seniorami. W Holandii zaś można pracować w szklarni czy na polu uprawnym, ale też na magazynie, produkcji, w przemyśle spożywczym, metalurgicznym czy w logistyce.