Jakie leki na grypę można znaleźć na rynku?

Jakie leki na grypę można znaleźć na rynku?

Środki na objawy wirusowych infekcji dróg oddechowych należą do tych, na jakie popyt jest największy. Sięga się po nie najczęściej w okresie jesieni i zimy, ale bywają potrzebne przez cały rok. Sprawdź, jakie leki na grypę można znaleźć na rynku. Zdecydowanie jest w czym wybierać!

Środki o kompleksowym działaniu

Zanim sięgnie się po preparat mający zwalczać objawy infekcji wirusowej, trzeba zastanowić się, z jakimi objawami ma się do czynienia. Jeśli wykazuje się wiele symptomów jednocześnie, takich jak uczucie rozbicia, ból mięśni, głowy i gardła, kaszel i chrypka, a także dreszcze, trzeba sięgnąć po preparat działający kompleksowo, tj. zwalczający wszystkie objawy przeziębienia lub grypy. W innych przypadkach należy wybierać leki na konkretne dolegliwości, jak syrop na kaszel, pastylki na ból gardła, środek przeciwgorączkowy itp. Preparaty o kompletnym działaniu mają najczęściej postać tabletek bądź proszków do sporządzania roztworów, nierzadko gorących, dzięki czemu przyjemnie rozgrzewają i usuwają uciążliwe dreszcze.

Leki na dolegliwości towarzyszące grypie

Nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że tak naprawdę leki na grypę nie zwalczają infekcji, tym bowiem zajmuje się sam układ immunologiczny organizmu, a łagodzeniem przykrych objawów. Mogą być one różne, toteż na rynku jest wiele takich środków, w dodatku większość z nich ma różne postaci. Przykładowo, na ból gardła można wybrać pastylki o przyjemnym smaku, ale też spray, który aplikuje się bezpośrednio na ścianę gardła. Na kaszel oferowane są syropy, ale też tabletki, a nawet inhalacje. W przypadku kataru zaś wybierać można nie tylko najbardziej znane w tej kategorii spraye i krople, ale też tabletki. Liczne formy pozwalają dobrać lek wygodny w stosowaniu w każdym przypadku, np. poza domem.

Dla dorosłych i dzieci

Są przypadki, w których leki przeznaczone dla dzieci mogą być dobrym wyborem dla dorosłych —  nierzadko są zalecane kobietom w ciąży bądź seniorom, gdyż są dla nich bezpieczniejsze. Na pewno jednak dzieciom nie można podawać preparatów przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych i nie ma odstępstw od tej reguły —  zaszkodzić może już nawet jednokrotna dawka. Najlepiej też medykamenty podawać najmłodszym w porozumieniu z lekarzem.

Samodzielne leczenie

Szeroki wybór medykamentów, ich dostępność i różne formy sprawiają, że szybko i skutecznie można pozbyć się infekcji w domowych warunkach. W dodatku leczenie jest nieuciążliwe.