Wirtualne szlaki  czy to ma sens?

Przygotowania do urlopu to świetna zabawa, ale momentami też prawdziwe wyzwanie. Jednym z najczęstszych urlopowych dylematów jest wybór celu podróży. Po krótkim researchu bardzo szybko okazuje się, że ciekawych opcji jest całe mnóstwo, do tego stopnia, że trudno zdecydować się tylko na jedno miejsce. Właśnie z myślą o takich okolicznościach powstały wirtualne szlaki. Sprawdź, czym są wirtualne spacery dla regionów i kiedy warto z nich skorzystać!

Wirtualne regiony – co, jak i dlaczego?

Nowe technologie to trend, który z roku na rok przybiera na sile. Interaktywne wycieczki i filmy sferyczne na dobre zadomowiły się także w branży turystycznej. Są świetnym sposobem na promocję, a przy okazji sporym ułatwieniem dla klientów biur podróży. W końcu wybór hotelu bądź miejsca na urlop nie zawsze jest łatwy. Turyści przeglądają zazwyczaj wiele ofert, zanim zdecydują się na coś konkretnego. Właśnie w takich sytuacjach wirtualny przewodnik po regionie okazuje się bezkonkurencyjny. W ten prosty sposób można poczuć przedsmak planowanej podróży!

Wirtualne spacery dla regionów – jak to działa w praktyce?

Wyobraź sobie, że możesz właśnie teraz przespacerować się plażą wzdłuż nadmorskiego klifu albo odwiedzić Woliński Park Narodowy, czy też przejść się niespiesznym krokiem malowniczymi uliczkami poznańskiego rynku lub gdańskiej starówki. Wirtualne spacery dla regionów to nic innego jak interaktywne wycieczki po wybranej okolicy. Jak to działa w praktyce? Po pierwsze – wybierasz konkretny obszar. Pomorzezachodnie360? Wielkopolska360? Lubuskie360? Ty decydujesz!

A teraz w drogę – multimedialną podróż czas zacząć! Dzięki interaktywnym zdjęciom panoramicznym oraz filmom sferycznym można:

  • zwiedzić okoliczne atrakcje,
  • zobaczyć lokalną przyrodę i zabytki architektoniczne,
  • poznać najciekawsze trasy turystyczne,
  • obejrzeć z bliska infrastrukturę wypoczynkowo-noclegową.

Co ważne, wirtualne szlaki są intuicyjne w obsłudze. Po ekranie da się swobodnie nawigować – przybliżać, oddalać obraz, płynnie przechodzić do kolejnych scen. Możesz też wrócić do miejsc, które zrobiły na Tobie największe wrażenie.

Komu spodoba się wirtualny przewodnik po regionie?

To rozwiązanie, które chwali sobie zarówno branża turystyczna, jak i sami turyści. Wirtualne regiony są świetnym narzędziem marketingowym. W ten sposób da się nie tylko stworzyć ciekawy content na stronę internetową biura podróży czy hotelu, lecz także wypromować całe obszary turystyczne. To również atrakcja dla każdego, kto planuje niebawem wybrać się w dane miejsce i doświadczyć go bezpośrednio, na żywo. No i oczywiście – taki wirtualny przewodnik po regionie jest sporym ułatwieniem dla niezdecydowanych turystów.