Tablica korkowa w szkole — jak ją wykorzystać?

Chcesz udekorować salę klasową? A może szukasz miejsca do powieszenia materiałów edukacyjnych? Zainwestuj w tablicę z korka naturalnego! Sprawdź, jak wykorzystać ten produkt i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Rodzaje tablic korkowych

Przede wszystkim należy wybrać miejsce, w którym tablica ma zostać umieszczona. Następnie trzeba je dokładnie wymierzyć i dobrać produkt o optymalnym rozmiarze. W sklepach dostępne są różne rodzaje płyt korkowych. Szczególnie polecane są modele, które:

  • mają powierzchnię odporną na wielokrotne wbijanie pinezek,
  • są wsparte na płycie pilśniowej, która zapobiega powstawaniu odkształceń,
  • zawierają w komplecie akcesoria niezbędne do montażu,
  • wyposażono w elegancką ramkę, wykonaną na przykład z drewna sosnowego.

Ciekawą propozycją jest tablica korkowa z gablotą zamykaną na klucz. Szklane drzwiczki zapewniają doskonałą widoczność powieszonych wewnątrz materiałów, a jednocześnie uniemożliwiają do nich dostęp osobom  niepowołanym. Co więcej, gablota zapobiega gromadzeniu się kurzu. Szklaną powierzchnię bardzo łatwo wyczyścić, a kartki papieru umieszczone w środku nie brudzą się tak jak wtedy, gdy nie mają przesłony.

Wykorzystanie tablicy z korka naturalnego

Nauczyciele są bardzo kreatywni i często znajdują własne pomysły na wykorzystanie korkowych płyt. Jedną ze sprawdzonych opcji jest wieszanie na nich sezonowych dekoracji. Jesienią mogą to być wykonane z kolorowych kartek papieru liście, zimą bałwanki i śnieżynki. Tego typu ozdoby sprawiają, że sala staje się bardziej przytulna i wzbudza pozytywne skojarzenia. W gablocie można umieścić także prace plastyczne wykonane przez uczniów, co napełni ich dumą i zachęci do dalszego udzielania się na zajęciach.

Kolejnym sposobem jest zamocowanie materiałów edukacyjnych. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwia dzieciom zapamiętywanie różnych informacji. Na tablicy mogą znajdować się na przykład słówka w języku obcym, ważne daty w historii Polski, ciekawostki geograficzne oraz reguły matematyczne. Wystrój gabloty warto regularnie zmieniać, by nie stał się monotonny.

Dekoracje na tablicy korkowej

Najlepsze tablice korkowe są odporne na uszkodzenia i nie odkształcają się. Wybierz solidny produkt, który pozwoli na częstą wymianę zawartości gabloty. Zainspiruj się pracami plastycznymi uczniów i ciekawymi materiałami edukacyjnymi.