Spódnica z guzikami, falbanami, asymetryczna… Co wybrać?

Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie na ulicy, by zauważyć, że polskie kobiety zdecydowanie preferują spodnie, zwłaszcza na co dzień. Nieco zmienia się to w okresie letnim, kiedy spódnice i sukienki zapewniają większy komfort termiczny, jednak takie stroje nie są szczególnie popularne. Warto to zmienić, by wyróżnić się z tłumu i cieszyć się doskonałym wyglądem. Przeczytaj, jakie spódnice warto wybierać.

Dlaczego spódnica?

Spódnica to alternatywa dla sukienki, będąca lepszym rozwiązaniem dlatego, że dobrać do niej trzeba górę, czyli bluzkę, zatem ten sam strój może wyglądać zupełnie inaczej w różnych zestawieniach. Dodatkowo współczesna moda pozwala na przykład na noszenie typowo letnich spódnic przez okrągły rok, także z jesiennymi czy zimowymi dodatkami. Oznacza to, że spódnica, którą kupisz, nie będzie przez większość miesięcy leżała w szafie, a także da Ci nieograniczone możliwości tworzenia stylizacji. Oczywiście jednak nie dotyczy to absolutnie wszystkich modeli, kiedy zatem chcesz wybrać produkt naprawdę uniwersalny, musisz postawić na określone rozwiązania.

Spódniczki warto wybierać także dlatego, że są spotykane stosunkowo rzadko, a przy tym pasują do różnych rodzajów obuwia. Wydaje Ci się, że plisowany model midi zawsze będzie elegancki? Spróbuj zestawić go z trampkami i t-shirtem, a zyskasz modną miejską stylizację i wyróżnisz się z tłumu! W przypadku sukienek, zwłaszcza eleganckich, możliwości dobierania obuwia są znacznie ograniczone, a problem mają zwłaszcza panie nieprzepadające za butami typowo kobiecymi, na przykład na obcasach.

Jakie spódnice wybierać?

W sklepach stacjonarnych, na przykład sieciowych, wybór może być dość ograniczony, gdyż w takich miejscach stawia się wyłącznie na te modele, które cieszą się popularnością. Odwiedzając sklep online z produktami projektantów, można znaleźć niebanalne propozycje, jak  spódnice z guzikami , z ozdobnymi falbanami czy asymetryczne.