Sorbety do rąk — przyjemna i skuteczna pielęgnacja

Kupując dla siebie kosmetyki, kobiety kierują się różnymi względami, ale nie da się ukryć, że przyjemność użytkowania, wynikająca nie tylko ze skuteczności, jest szczególnie ważna. Dlatego właśnie tak dużą uwagę zwraca się na zapach produktów do pielęgnacji. Świetnym wyborem dla amatorek pięknych woni, ale i gładkiej skóry, są na przykład sorbety do rąk. Poznaj te kosmetyki bliżej.

Czym są sorbety do rąk?

Odznaczający się smakowitą nazwą sorbet to tak naprawdę nic innego niż krem do rąk, choć mający zdecydowanie wyższą jakość niż wiele innych produktów znajdujących się na rynku. Apteczna nazwa nie jest bez pokrycia —  idzie w parze z równie kuszącym zapachem. Producent postawił na wiele letnich wariantów, jak:

  • Jagody Leśne,
  • Pomarańcza i Wanilia,
  • Soczysty Arbuz.

Co ważne, wonie te są niezwykle naturalne, a nie chemiczne i drażniące. Powoduje to, że kosmetyku przyjemnie się używa —  aż chce się po niego sięgać, a w przypadku kremu do rąk wszelkie zachęty są bardzo pożądane, jako że trzeba ich używać kilka razy dziennie. Tyle potrzeba, by zapewnić cienkiej i skłonnej do przesuszania skórze dłoni nawilżenie i optymalną pielęgnację. Już niewielka ilość kosmetyku usunie niemiłe uczucie ściągnięcia i spierzchnięcia skóry, dające się we znaki zwłaszcza po dłuższym moczeniu rąk w wodzie z detergentami.

Jak uzupełnić działanie kremu?

Dłonie należą do tych obszarów ciała, które wymagają specjalnej troski, gdyż ich skóra jest stale wystawiona na wpływ szkodliwych czynników. Warto postarać się go zminimalizować, przede wszystkim unikając kontaktu z detergentami. Sposobem na to będzie używanie gumowych rękawiczek podczas mycia naczyń czy innych czynności domowych, a jeszcze lepiej —  zamiana chemii domowej na naturalne produkty myjące, bezpieczne dla środowiska, ale i dla dłoni. O rękawiczkach warto też pamiętać w czasie mrozów —  oczywiście ocieplających, a ochronnych —  w czasie prac w ogrodzie.

Pielęgnacja, która jest przyjemnością

Nałożenie na dłonie odrobiny kremu, który szybko się wchłonie, roztoczy przepiękny zapach, a przede wszystkim —  przyniesie natychmiastowe ukojenie suchej, spierzchniętej skórze, to czysta przyjemność. Mając taki kosmetyk na podorędziu, łatwo będzie zapewnić sobie piękny wygląd dłoni!