Sorbet do rąk — krem, którego przyjemnie jest używać!

Różne partie ciała są w różnym stopniu narażone na wpływ szkodliwych czynników i związane z tym niekorzystne zmiany. Z pewnością szczególnej troski wymagają dłonie, dlatego warto zaopatrzyć się w dobry produkt do ich pielęgnacji i korzystać z niego tak często, jak potrzeba, najlepiej kilka razy dziennie. Dowiedz się na ten temat więcej.

Dlaczego trzeba dbać o skórę dłoni?

Ta część ciała jest szczególnie narażona na wpływ szkodliwych czynników —  jest wystawiona na ich działanie właściwie nieustannie, kiedy bowiem nie moczy się dłoni w wodzie z detergentami (zresztą sama woda także wysusza!), mają one kontakt z wiatrem, mrozem czy silnym słońcem. W dodatku natura nieszczególnie zadbała o ich ochronę, gdyż skóra na dłoniach ma niewiele gruczołów łojowych odpowiedzialnych za naturalne nawilżenie. To dlatego przesusza się tak łatwo, stając się spierzchnięta i podrażniona oraz dając nieprzyjemne odczucia. Jest też mocno narażona na starzenie, zwłaszcza że jest cienka i wiotka.

Częste sięganie po dobry kosmetyk, przeznaczony typowo do tego obszaru (inny, np. balsam do całego ciała, może nie zaspokoić wszystkich specyficznych potrzeb skóry w tym miejscu), jest zatem niezbędne. Oczywiście warto wybrać preparat dogłębnie działający, zapewniający nawilżenie, które nie znika po pierwszym myciu rąk.

Jaki preparat do dłoni wybrać?

Krem do rąk musi być skuteczny, ale też przyjemny w stosowaniu, by zachęcać do sięgania po niego nawet kilka razy dziennie. Zachęty będą potrzebować zwłaszcza osoby nieprzepadające za takim zabiegiem. Świetnym wyborem będzie optymistycznie pachnący sorbet do rąk, mający naturalną woń arbuza, pomarańczy z wanilią czy leśnych jagód. Przyjemny zapach to niewątpliwie duża zachęta do aplikacji kosmetyku, tak samo jak lekka, szybko wchłaniająca się i niepozostawiająca lepkiej warstwy formuła —  wiele osób właśnie dlatego nie lubi smarować dłoni, że po aplikacji są one tłuste albo lepiące.

Miej sorbet zawsze przy sobie!

Niektóre osoby potrzebują sięgać po krem do rąk po praktycznie każdym umyciu rąk, na przykład kiedy mają z natury suchą skórę albo przebywają na obszarze z kiepską wodą w kranach. Warto zawsze mieć krem przy sobie, czyli na przykład jeden pozostawić w łazience, a drugi nosić w torebce.