Skórzany portfel damski — jak wybrać i jak dbać, by służył jak najdłużej?

Choć obecnie wiele transakcji wykonuje się bezgotówkowo, a nawet bez użycia kart płatniczych, dokonując płatności przez internet czy płacąc telefonem, bez gotówki lub kart nadal nie można się obyć. To zaś oznacza, że potrzeba portfela, zresztą większość osób przechowuje w nim też inne przedmioty, na przykład wizytówki, karty klienta czy ważne kwity. Jego wybór jest przy tym bardzo istotny, zwykle bowiem korzysta się z niego bardzo często, sięgając poń nawet kilka razy w ciągu dnia. Dobrym zakupem będzie wyrób ze skóry. Sprawdź, jak wybrać taki produkt w wersji damskiej i jak o niego dbać, by służył jak najdłużej.

Portfel skórzany —  zawsze w modzie

Tego rodzaju dodatki galanteryjne wykonuje się oczywiście z najróżniejszych materiałów. Dostępne są warianty z tworzywa imitującego skórę, a także tekstylne. Naturalny surowiec jest jednak wybierany najchętniej, zarówno przez producentów, jak i odbiorców. Dlaczego? Ma on liczne zalety, które pozwalają korzystać z wykonanych z niego przedmiotów długi czas. Dobry skórzany portfel damski na pewno oprze się wszelkim uszkodzeniom i zachowa nienaganny wygląd —  dlatego też warto zainwestować w artykuł renomowanego producenta. Poza tym materiał ten od wieków uznawany jest za szlachetny i niewątpliwie odznacza się elegancją.

Jaka wielkość?

Wybierając portfel, należy kierować się kilkoma aspektami by wybrać produkt, jaki będzie wygodny w codziennym użytkowaniu. Liczy się zatem nie tylko wygląd i materiał, ale też, a raczej szczególnie, wielkość. Trzeba ją dopasować do swoich potrzeb. Niektóre kobiety lubią duże, prostokątne portfele, w których można trzymać banknoty bez ich składania, inne panie zaś stawiają na niewielkie portmonetki czy modele kwadratowe. Warto wziąć pod uwagę preferowane środki płatnicze (być może używa się tylko karty i duża pojemność nie jest potrzebna?), ale też wielkość wybieranych torebek —  większy model nie zmieści się do małej kopertówki czy modnej małej torebki okrągłej.

Dobry wybór, ale nie bez warunków

Stawiając na wyrób ze skóry, trzeba pamiętać, że ma ona swoje wymagania. Potrzebuje przede wszystkim nawilżania, ale warto też chronić ją przed uszkodzeniami. Dlatego skórzany portfel postaraj się odizolować w torebce od przedmiotów, które mogłyby uszkadzać powierzchnię, jak ostre klucze czy pilniczek do paznokci.