Rasa psów bedlington terrier

Mają charakterystyczny wygląd. Niekiedy bardziej przypominają owcę niż psa. Bedlington terriery to wyjątkowe zwierzęta, które wyróżniają się na tle innych psów. Sprawdź, jaki mają charakter i jak zapewnić im optymalne warunki do życia.

Charakterystyka bedlingtona terriera

Sierść bedlington terrierów jest gęsta i miejscowo ma tendencję do skręcania. Rozjaśnia się w miarę dorastania, ostatecznie przybiera barwę piaskową lub niebieską. Te psy ważą od 8 do 10 kilogramów, mają wygięty grzbiet i głowę porośniętą białą, jedwabistą w dotyku czupryną. Terriery lubią aktywność fizyczną i z pewnością nie są pupilami kanapowymi. Wymagają dużo ruchu. W dawnych czasach uczestniczyły w polowaniach na króliki. Pochodzą z północnej Anglii, z regionu zamieszkiwanego przez górników.

Opieka nad terrierem

Do opieki nad zwierzętami trzeba dobrze się przygotować. Zanim w Twoim domu zamieszka bedlington terrier upewnij się, że sprostasz wymaganiom tej rasy. Pieski są bardzo przyjazne, lubią kontakt z ludźmi, głaskanie i przytulanie. Najlepiej czują się jednak w towarzystwie aktywnych osób, które chętnie będą zabierać je na długie spacery i bawić się z nimi.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić też na właściwą pielęgnację swojego terriera. Należy go regularnie kąpać, wyczesywać i podcinać mu sierść. Opiekun powinien zapobiegać powstawaniu kołtunów. W diecie powinny pojawić się mięso, warzywa, owoce i zboża. Psy rasowe należy kupować ze zweryfikowanych hodowli, które przeprowadzają badania minimalizujące ryzyko wad genetycznych, takich jak Copper Toxicosis CT.

Aktywne i przyjazne psy

Bez wątpienia bedlington terriery świetnie nadają się do domów z małymi dziećmi i innymi zwierzętami. Są otwarte, przyjazne, ciekawskie. W opiece nad nimi trzeba pamiętać o systematycznej pielęgnacji sierści i aktywności fizycznej.