Najlepsze spodnie off road — czyli jakie?

Jazda motocrossowa najczęściej odbywa się w dosyć trudnych warunkach, dlatego kierowcy powinni zadbać o własne bezpieczeństwo, wybierając wysokiej jakości odzież i obuwie. Motocykliści zwykle skupiają się na doborze odpowiedniego kasku czy gogli, zapominając o ochronie pozostałych części ciała. Pasjonaci motocrossu są szczególnie narażeni na kontuzje stawu kolanowego i skokowego. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu spodni do jazdy na motocyklu cross lub enduro.

Jakie spodnie off road wybrać?

Każdy element odzieży powinien zostać dopasowany do indywidualnych preferencji motocyklisty oraz techniki jazdy czy pory roku. Decydując się na spodnie off road, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • wytrzymałość (materiał powinien być odporny na uszkodzenia i przetarcia),
  • dodatkowe wzmocnienie w postaci ochraniaczy i protektorów zlokalizowanych na kolanach, udach i piszczelach,
  • elastyczność (odzież nie może krępować ruchów),
  • wyposażenie w wentylację (m.in. otwory, siateczki).

Ważny jest też dobór właściwego rozmiaru oraz dopasowanie spodni do użytkowanych butów off-roadowych. Dobrze również zwrócić uwagę na oznaczenie „CE”, które jest potwierdzeniem, iż dany produkt spełnia europejskie normy jakości i bezpieczeństwa.

Spodnie skórzane czy tekstylne?

Na rynku można znaleźć odzież motocyklową wykonaną z przeróżnych materiałów. Klienci często zastanawiają się nad klasycznymi spodniami tekstylnymi, które cechuje wysoka elastyczność i lekkość a wytrzymałymi modelami wykonanymi ze skóry o nieco słabszej wentylacji. Najlepiej zdecydować się na spodnie off road z łączonych materiałów, które zostały wyposażone jedynie w skórzane wstawki w miejscach najbardziej narażonych na przetarcia i uszkodzenia. Dobrze też zwrócić uwagę na kolor materiału i elementy odblaskowe, aby motocyklista był widoczny z dużych odległości.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości odzież motocrossową?

Większość motocyklistów decyduje się na zakupy online, ze względu na sporą oszczędność czasu oraz ogromny wybór odzieży i akcesoriów. Najlepiej postawić na znane marki, a także poznać opinie innych klientów na temat jakości, wytrzymałości oraz komfortu użytkowania wybranego produktu. Wśród najpopularniejszych producentów spodni można wymienić m.in. FOX, Alpinestars, LEATT oraz SHOT RACING. W sklepach online zwykle udostępnione są szczegółowe tabele rozmiarowe, a zamawiający mogą skorzystać z opcji wymiany lub zwrotu towaru.