Listwy sufitowe — piękny element wystroju

O wyglądzie wnętrza i jego charakterze decydują przede wszystkim dodatki, a je w wielu przypadkach można umieścić samodzielnie. Dotyczy to także listew karniszowych, zwanych również sufitowymi, które mogą mieć niebagatelny wpływ na wygląd pomieszczenia, a ich montaż jest bardzo łatwy. Dowiedz się więcej na temat tego nietypowego rozwiązania.

Listwy sufitowe —  estetyczne wykończenie

Zadaniem tego rodzaju listew jest maskowanie karniszy. Oczywiście nie zawsze ukrywanie tych elementów, na których wiesza się firanki i zasłony, jest niezbędne, gdyż one także mogą być bardzo dekoracyjne, występują też w różnych kolorach. Jest to również jednak dobra opcja kiedy chce się ułatwić sobie sprzątanie. Ścieranie kurzu z karniszy nie jest łatwe ze względu na ich budowę, wiele osób obawia się też ich strącenia. Płaskie listwy sufitowe o znacznie większej powierzchni wystarczy tylko przetrzeć szmatką, nie mają żadnych zakamarków, do których trzeba byłoby dotrzeć. Najważniejszy jednak dla większości inwestorów jest ich wygląd, niezwykle elegancki i estetyczny.

Świetne wykonanie

Mimo iż produkty takie wyglądają jak gipsowe, przywodząc na myśl sztukaterie i świetnie pasując do klasycznych wnętrz, są wykonywane z pianki poliuretanowej. Dzięki temu są bardzo lekkie, co ułatwia montaż, ale też zapewnia, że pozostaną na swoim miejscu. Mogą też przybierać różny wygląd, a kto chce, może postawić na listwę z oświetleniem, co prezentuje się niezwykle ciekawie.

Piękny wystrój na wyciągnięcie ręki

Wystarczy zajrzeć na stronę online sklepu oferującego takie artykuły, by przekonać się, że wyglądają one naprawdę wspaniale. Znacznie różnią się efektem od tego, co oferują same karnisze, dopełniają wystrój i podkreślają elegancki styl panujący w pomieszczeniu. Pasują zwłaszcza do salonów, ale mogą też znaleźć się w innych pokojach.