Kiedy warto sięgnąć po listwy sufitowe?

Jedne produkty do aranżacji i wykończeń wnętrz są bardzo popularne i powszechnie znane, o innych zaś mało kto słyszał. Na pewno listwy sufitowe, zwane też karniszowymi, należą do tej drugiej grupy. Warto to zmienić. Poznaj te wyjątkowe produkty i dowiedz się, kiedy mogą się przydać!

Po co listwy sufitowe?

Tego rodzaju produkty mają za zadanie ukrywać karnisze. Warto zatem sięgać po nie przede wszystkim wtedy gdy są one niezbyt ładne, a na przykład nie chce się ich wymieniać na nowe, albo po prostu listwy sufitowe mogą prezentować się lepiej niż metalowe, cienkie elementy, nie do wszystkich aranżacji odpowiednie. Płaskie listwy w białym kolorze, o sporej powierzchni, prezentują się bardzo klasycznie. Wyglądają jak gipsowe i są niezwykle eleganckie, co sprawia, że pasują do wyrafinowanych wnętrz.

Poza tym mają wiele walorów praktycznych. Z pewnością ułatwiają sprzątanie. Usuwanie kurzu ze wszystkich zakamarków karniszy nie jest łatwe, wiele osób obawia się też, że przez to zerwie zasłony czy firanki. Na płaskich powierzchniach kurz mniej się osadza i usuwa się go łatwiej. Można też robić to rzadziej, co docenią m.in. posiadacze wysokich pomieszczeń, w przypadku których sięganie do sufitu oznacza konieczność wspinania się po drabinie.

Niezrównany efekt

Na pewno jednak najważniejszym walorem takiego rozwiązania jest wyjątkowy wygląd i styl. Listwy maskujące dają wrażenie elegancji, wydaje się, że zasłony i firany wypływają wprost z nich, a ich montaż jest łatwy, w wielu przypadkach można będzie poradzić sobie z tym samodzielnie. Co więcej, pragnąc jeszcze lepszego, ciekawego rezultatu, można postawić na wariant z oświetleniem.

Wybierz listwę dla siebie

Choć prezentuje się bardzo elegancko, rozwiązanie to nie jest wcale przeznaczone tylko do aranżacji w stylu pałacowym. Przekonaj się, czy listwy karniszowe sprawdzą się także w Twoim domu!