Jakie tablice rejestracyjne muszą mieć polscy kierowcy?

Planujesz zakup pierwszego auta lub zmianę starego środka transportu? Dowiedz się, jak zamówić tablicę rejestracyjną i gdzie uzyskać numer identyfikacyjny pojazdu. Postaw na sprawdzone rozwiązania i zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Numer rejestracyjny pojazdu

Każdy nowy właściciel samochodu lub motocykla musi udać się do wydziału komunikacji w swoim urzędzie miasta, dzielnicy lub powiatu. Po wypełnieniu odpowiednich dokumentów otrzyma tam numer rejestracyjny dla swojego środka transportu. Urzędnikowi należy przedstawić między innymi pozytywny wynik badania technicznego pojazdu oraz dowód jego własności. Ponadto może być konieczne zapłacenie za akcyzę lub uiszczenie opłaty recyklingowej. Następnie można przystąpić do zakupu tablicy. Polscy producenci doradzają klientom, jakie normy musi spełniać identyfikator i przedstawiają różne metody jego wykonania.

Zamawianie tablicy rejestracyjnej

Wszystko rozpoczyna się od kontaktu z producentem i przedstawienia mu swoich potrzeb. Często kupuje się nie tylko tablice rejestracyjne, ale także ramki do ich zamocowania. Można spersonalizować je na wiele sposobów, co jest wykorzystywane na przykład przed przedsiębiorców chcących wypromować swoje usługi. Ramka musi wyróżniać się dużą odpornością na uszkodzenia, którą potwierdzają stosowne testy wytrzymałościowe.

Właściciele pojazdów mogą zdecydować się także na dodatkowe zabezpieczenie swojej tablicy rejestracyjnej przed sfałszowaniem. W tym celu nanosi się na przykład folie termotransferowe ze specjalnymi inskrypcjami, znaki wodne wykrawane laserem lub też hologramy. Dużą popularnością cieszy się także technologia RFID, która w połączeniu ze zintegrowaną bazą danych zapewnia dużą skuteczność w zapobieganiu fałszowaniu tablic.

Prawidłowe oznakowanie auta lub motocykla

Poruszasz się po polskich drogach? Pamiętaj o prawidłowym oznakowaniu swojego środka transportu. Zamontuj na nim legalną tablicę z indywidualnym numerem rejestracyjnym. Zainwestuj w solidną ramkę i dodatkowe zabezpieczenia, takie jak hologramy i folie termotransferowe.