Jakie leki na grypę można znaleźć na rynku?

Środki na objawy wirusowych infekcji dróg oddechowych należą do tych, na jakie popyt jest największy. Sięga się po nie najczęściej w okresie jesieni i zimy, ale bywają potrzebne przez cały rok. Sprawdź, jakie leki na grypę można znaleźć na rynku. Zdecydowanie jest w czym wybierać!

Środki o kompleksowym działaniu

Zanim sięgnie się po preparat mający zwalczać objawy infekcji wirusowej, trzeba zastanowić się, z jakimi objawami ma się do czynienia. Jeśli wykazuje się wiele symptomów jednocześnie, takich jak uczucie rozbicia, ból mięśni, głowy i gardła, kaszel i chrypka, a także dreszcze, trzeba sięgnąć po preparat działający kompleksowo, tj. zwalczający wszystkie objawy przeziębienia lub grypy. W innych przypadkach należy wybierać leki na konkretne dolegliwości, jak syrop na kaszel, pastylki na ból gardła, środek przeciwgorączkowy itp. Preparaty o kompletnym działaniu mają najczęściej postać tabletek bądź proszków do sporządzania roztworów, nierzadko gorących, dzięki czemu przyjemnie rozgrzewają i usuwają uciążliwe dreszcze.

Leki na dolegliwości towarzyszące grypie

Nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że tak naprawdę leki na grypę nie zwalczają infekcji, tym bowiem zajmuje się sam układ immunologiczny organizmu, a łagodzeniem przykrych objawów. Mogą być one różne, toteż na rynku jest wiele takich środków, w dodatku większość z nich ma różne postaci. Przykładowo, na ból gardła można wybrać pastylki o przyjemnym smaku, ale też spray, który aplikuje się bezpośrednio na ścianę gardła. Na kaszel oferowane są syropy, ale też tabletki, a nawet inhalacje. W przypadku kataru zaś wybierać można nie tylko najbardziej znane w tej kategorii spraye i krople, ale też tabletki. Liczne formy pozwalają dobrać lek wygodny w stosowaniu w każdym przypadku, np. poza domem.

Dla dorosłych i dzieci

Są przypadki, w których leki przeznaczone dla dzieci mogą być dobrym wyborem dla dorosłych —  nierzadko są zalecane kobietom w ciąży bądź seniorom, gdyż są dla nich bezpieczniejsze. Na pewno jednak dzieciom nie można podawać preparatów przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych i nie ma odstępstw od tej reguły —  zaszkodzić może już nawet jednokrotna dawka. Najlepiej też medykamenty podawać najmłodszym w porozumieniu z lekarzem.

Samodzielne leczenie

Szeroki wybór medykamentów, ich dostępność i różne formy sprawiają, że szybko i skutecznie można pozbyć się infekcji w domowych warunkach. W dodatku leczenie jest nieuciążliwe.