Jak wybrać wygodne kozaki damskie?

Z pewnością wiele pań jest w stanie zrezygnować z wygody obuwia na rzecz oszałamiającego wyglądu, ale dotyczy to raczej modeli wkładanych rzadko i na niedługi czas, na przykład imprezowych szpilek. Gdy chodzi o obuwie zimowe, noszone każdego dnia, komfort jest niezastąpiony. Sprawdź, jak go sobie zapewnić, wybierając damskie kozaki.

Wysokie obcasy czy płaskie podeszwy?

To jeden z największych dylematów kobiet poszukujących obuwia zimowego, a szczególnie wtedy, gdy muszą ograniczyć się do posiadania jednej pary. Rozsądek podpowiada, że do codziennego chodzenia najlepsze będą warianty płaskie, szczególnie gdy na chodnikach zalega lód lub śnieg. Szpilki jednak wyglądają świetnie, a przy tym fantastycznie prezentują się z sukienkami i wydłużają nogi… Można jednak pójść na kompromis, na przykład wybierając model na grubej podeszwie. Jeśli będzie ona dodatkowo wyposażona w bieżnik, zapewni stabilny chód nawet na lodzie. Świetnym wyborem są też modele na platformach, dodające centymetrów nie gorzej niż obcasy, a jednocześnie o wiele wygodniejsze i stabilniejsze. Takie buty są w dodatku zawsze modne. Na topie są między innymi sztyblety czy workery, a także różnego rodzaju trzewiki —  buty na zimę wcale nie muszą mieć długich cholewek.

Jaki materiał?

Na komfort użytkowania obuwia wydatnie wpływa materiał, z jakiego zostało wykonane. Wygrywa tutaj skóra naturalna, która nie tylko zapewnia przepływ powietrza i chroni przed nadmiernym poceniem się stóp, ale też lekko się naciąga, dopasowując się do kształtu stóp. Na materiał szczególnie trzeba zwrócić uwagę, wybierając długie damskie kozaki. Cholewki nie powinny być zbyt obcisłe, gdyż mogłoby to sprawiać dyskomfort w obrębie łydek. Dobrze w przypadku na przykład muszkieterek sprawdza się miękki zamsz. Można też wybrać modele z cholewkami z tkaniny przypominającej sweter. Są one dobrym wyborem między innymi dla pań o tęższych łydkach, gdy istnieje ryzyko, że standardowe modele okażą się za ciasne.

Kwestia ocieplenia

Wygoda noszenia obuwia zimowego zależy też od materiału wyściełającego wnętrze. Odpowiada on za komfort —  dobrze, gdy jest gruby i przyjemnie miękki —  a także, oczywiście, za ochronę przed chłodem. Na rynku można znaleźć wiele wariantów butów jeśli chodzi o ocieplenie —  z futrem, polarem czy kocem obuwniczym.

Wygoda zimą —  niezastąpiona

Wygodne kozaki z pewnością pozwolą lepiej przetrwać zimę i umożliwią cieszenie się czasem spędzanym na zewnątrz. Dobrym miejscem na zakupy będzie sklep z butami online, mający szeroki wybór produktów i atrakcyjne ceny.