Do czego służą automaty vendingowe?

Urządzenia do dystrybucji towarów przydają się w różnych sytuacjach. Sprawdź, jak maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Dowiedz się więcej na temat automatów vendingowych i poznaj sposoby na zdalną kontrolę systemu sprzedaży.

Wyposażenie maszyn vendingowych

Wiele zależy od wybranego przez Ciebie modelu urządzenia. Automaty wydawcze różnią się od siebie między innymi wymiarami, pojemnością i sposobem wydawania towarów. Przed ich zakupem warto określić swoje oczekiwania. Zastanów się, co planujesz sprzedawać i w jakich komorach najlepiej będą prezentować się wybrane produkty. Do wyboru masz półki i szuflady o mniejszej lub większej wysokości.

Z perspektywy klienta bardzo ważny jest łatwy w obsłudze ekran dotykowy. Zakupy muszą przebiegać sprawnie. Zadbaj o wygodny system płatności. Praktycznym rozwiązaniem jest czytnik RFID, skaner kodów kreskowych i QR Code. Konstrukcje modułowe można dowolnie ze sobą łączyć.

Automaty z autorskim oprogramowaniem

Przedsiębiorca może korzystać ze zdalnego systemu kontroli stanu magazynu. Dzięki temu wie, jakie towary sprzedają się najszybciej i kiedy konieczne jest uzupełnienie komór. Na podstawie zebranych danych można rozbudowywać swoją ofertę i lepiej dopasować się do oczekiwań klientów. Co najczęściej zawierają automaty vendingowe? Sprzedawane są w nich na przykład:

  • kawy, herbaty, wody mineralne, soki i napoje energetyczne,
  • batoniki czekoladowe, ciastka, orzeszki, chipsy,
  • gotowe posiłki, takie jak kanapki i sałatki,
  • drobne akcesoria elektroniczne, kable USB i słuchawki,
  • artykuły higieniczne, na przykład chusteczki, żele antybakteryjne i podpaski.

Nowoczesne urządzenia wydawcze można zintegrować z systemami ERP i GERP. Właściciel ma dostęp do aplikacji, w której regularnie pojawiają się raporty sprzedaży. Sprawia to, że zarządzanie maszyną jest proste i nie wymaga częstej obecności w miejscu, gdzie została ustawiona. Automaty często umieszczane są na uczelniach, w szpitalach, biurowcach i na lotniskach. Koszt ich zakupu zależy od wybranych przez przedsiębiorcę opcji.

Praktyczne urządzenia vendingowe

Automatyczna dystrybucja towarów to świetny sposób na dodatkowe zyski dla przedsiębiorcy. Kup automat vendingowy z autorskim oprogramowaniem i zdalnie kontroluj procesy sprzedażowe. Twoi klienci będą mieć dostęp do towaru o każdej porze dnia i nocy.