Czym różnią się oryginalne części do wózków widłowych od zamienników?

Właściciele starszych maszyn przenoszących ciężkie ładunki na nieduże odległości rzadko poszukują droższych, oryginalnych podzespołów niezbędnych do usunięcia awarii. Chcesz dowiedzieć się, gdzie posiadacze takich urządzeń mogą znaleźć solidne i tanie odpowiedniki? Przeczytaj zatem artykuł!

Na co zwrócić uwagę, wybierając sklep z częściami do wózków widłowych?

Pragnąc mieć pewność, że po naprawie urządzenie będzie działało płynnie i bezawaryjnie, należy wybrać taką firmę sprzedającą podzespoły, która oferuje zarówno oryginalne produkty, jak i zamienniki renomowanych producentów. Większość sprzedawców doskonale rozumie, że oryginalne części do wózków widłowych, chociaż wyższej jakości, są też znacznie droższe, dlatego starają się mieć w ofercie również podzespoły znanych producentów zamienników. Warto szukać takich firm, które specjalizują się też w sprzedaży samych wózków oraz w ich serwisie. To właśnie tym przedsiębiorstwom zależy, aby mieć w ofercie artykuły wysokiej jakości, jako że same z nich często korzystają przy naprawach.

Jak znaleźć firmę oferującą oryginalne części i zamienniki renomowanych marek?

Nie jest to szczególnie trudne zadanie, gdyż należy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasła, aby pojawiły się różne strony, a wówczas wystarczy zapoznać się z asortymentem i opiniami dotychczasowych klientów. Sprzedawcy starają się, aby w ich asortymencie można było znaleźć części do:

  • silników i osprzętu,
  • układów paliwowych,
  •  układów sprzęgłowych i wielu rodzajów skrzyń biegów,
  • układów elektrycznych i elektronicznych,
  • układów hamulcowych, zawieszenia i skrętu.

Ponadto firmy te polecają również felgi, opony, a nawet gąsienice.

Czy opłaca się kupować oryginalne części?

Zakup oryginalnych części do wózków widłowych daje pewność idealnego dopasowania podzespołu do konkretnego modelu, co znacznie ograniczy ryzyko usterki. Ponadto oryginalne części produkowane są z najlepszych, odpornych na zużycie materiałów i mają dość długą gwarancję producenta. Ich wadą jest wyższa cena, która jednak przekłada się na dłuższe użytkowanie.

Nie zawsze właściciel wózka widłowego może sobie pozwolić na zakup oryginałów lub uznaje, że nie jest to opłacalne, a wówczas sprzedawca może zaoferować zamiennik.

Kiedy nie warto kupować oryginalnych części?

Z pewnością wielu właścicieli wózków zastanawia się nad takim zakupem, mając starsze, mocno wysłużone urządzenie. Jednak jest to indywidualna sprawa. Zastanawiasz się nad zakupem dobrej jakości części? Znajdź firmę sprzedającą oryginały i zamienniki i wybierz potrzebne Ci produkty!