Bedlington terrier – jak o niego dbać?

Są aktywne, radosne i kochają kontakt z ludźmi. Bedlington terriery szybko stają się członkami rodziny i trudno wyobrazić sobie bez nich życie. Jak o nie dbać i w jakich warunkach rozwijają się najlepiej? Sprawdź, czego potrzebują te wyjątkowe psy.

Potrzeby bedlington terriera

Przede wszystkim należy pamiętać, że terriery potrzebują dużo ruchu. Długie spacery i dynamiczna zabawa to podstawa. Mimo aktywnego trybu życia mogą dobrze czuć się w mieszkaniu w bloku. Wystarczy regularnie z nimi wychodzić i pozwolić im rozładować energię na zewnątrz. Po powrocie do domu będą spokojne i szczęśliwe. Bedlington terrier bardzo ceni kontakt z człowiekiem, chce być przytulany i głaskany. Jest przyjaźnie nastawiony nie tylko do domowników, ale też obcych ludzi. Spotykając inne zwierzęta może zareagować szczekaniem, ale jest to bardziej chęć zwrócenia na siebie uwagi, nie agresja.

Pielęgnacja i żywienie psa

Do charakterystycznych cech terrierów należy ich sierść. Opiekun musi poświęcić dużo czasu na jej pielęgnację. Ważne jest regularne kąpanie, czesanie i podcinanie. Sierść piesków tej rasy ma tendencję do skręcania się, przez co trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapobieganie kołtunom. Odpowiednie podcinanie wymaga nieco wprawy, wielu opiekunów decyduje się na usługi psiego fryzjera.

Czym karmić bedlingtona terriera? Dietę trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb zwierzaka, jego wieku i wagi. Podstawą posiłków powinno być wysokiej jakości mięso. Zalecane są także warzywa, owoce i zboża. W razie wątpliwości warto poprosić o radę weterynarza.

Bedlington terrier w domu

Chcesz mieszkać z pięknym, przyjaznym i aktywnym psem? Zaopiekuj się bedlington terrierem. Przebywanie z tym zwierzakiem dostarczy Ci wiele radości. Musisz jednak zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu, zdrową dietę i dbać o jego sierść.